Մարկետինգային հետազոտությունների անցկացման և վաճառք խթանելու նպատակով՝ տվյալների բազայի հիման վրա՝ dashboard-երի վերլուծություն և ստեղծում
Առևտրային ձեռնարկություններում, հատկապես էլեկտրոնային շուկաներում, հավաքագրվում են տվյալներ, որոնք անընդհատ վերլուծության կարիք ունեն: Այս տվյալները ներկայացնում են վիճակագրություն՝ այցելություններ, գնումներ, հաճախորդների նախասիրություններ, ամենահայտնի ապրանքներ և այլն: Ունենալով վերը նշված տվյալների վիճակագրություն՝ դուք կարող եք կազմակերպել վաճառք, գովազդ և զեղչեր այնպես, որ հավաքեք առավելագույն շահույթ: Վերլուծելով գնումներից հրաժարվելը, դուք կարող եք հասկանալ հաճախորդի հեռանալու պատճառները, հաճախորդին վերադարձնելու հնարավորությունը և հաճախորդներին՝ թիրախայի հաճախորդների շարքերում հայտնվելու հեռանկարը: Նաև, վերլուծելով հաճախորդների բազան, կարող եք բացահայտել այն հիմնական հաճախորդներին, որոնց շնորհիվ ընկերությունը ստանում է ամենաշատ շահույթը
Ստացված տվյալները կարող են օգնել՝ բիզնեսի զարգացման վերաբերյալ որոշումներ կայացնել, հաճախորդների սպասարկման քաղաքականությունը փոխել, շուկայի իրավիճակը վերլուծել, ինչպես նաև ընտրել ճիշտ ապրանքներ ու ծառայություններ վաճառքի համար