• Մանկապատանեկան մարզադպրոցներ
• Կրթության պետական կառավարման լիազոր մարմնի կողմից երաշխավորված այլ արտադպրոցական ծրագրեր
• Ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրեր
Այս ուղղություններով կրթական ծախսերը կփոխհատուցվեն նաև 2024 թվականի համար, պայմանով, որ վճարումները կատարվել են անկանխիկ եղանակով:
Կրթական ծրագրերի երաշխավորման պայմանը
Արտադպրոցական և ոչ ֆորմալ կրթական ծրագրերի համար կատարված վճարումները ենթակա են փոխհատուցման, եթե այդ ծրագրերը երաշխավորված են լիազոր մարմնի կողմից՝ հաշվարկային փաստաթղթի դուրս գրման ամսաթվի դրությամբ:
Կարևոր! 2024 թվականի համար կրթական ծրագրի երաշխավորված լինելու հանգամանքը կդիտարկվի հայտարարագրի ներկայացման պահի դրությամբ: Հետևաբար, 2024 թվականի ընթացքում մատուցված ծառայությունների մասով փոխհատուցում ստանալու համար անհրաժեշտ է, որպեսզի կրթական ծրագրերը երաշխավորվեն մինչև հայտարարագրի ներկայացումը:
Դասագրքերի վարձակալության վճարների փոխհատուցում
Նոր որոշմամբ կփոխհատուցվեն նաև միջնակարգ (ընդհանուր, մասնագիտացված, հատուկ) կրթության շրջանակում դասագրքերի վարձակալության գծով կատարված ծախսերը՝ յուրաքանչյուր աշակերտի համար տարեկան մինչև 3000 դրամի չափով:
Այս մասով փոխհատուցումը կտրամադրվի նաև 2024 թվականին կատարված ծախսերի համար: Կարևոր առանձնահատկություն. դասագրքերի վարձակալության դեպքում չի պահանջվի հաշվարկային փաստաթուղթ, այլ հիմք կընդունվի լիազոր մարմնի կողմից հարկային մարմնին տրամադրված
տեղեկատվությունը (աշակերտների և նրանց ծնողների անուն, ազգանուն, ՀԾՀ):